HP Rock Fest nabídne Honzu Křížka či Locomotive

V sobotu 28. července bude částečně zastřešeným letním kinem v Horní Plané burácet rocková muzika. Od 15 hodin se zde uskuteční již jedenáctý ročník HP Rock Festu, který nabídne například kultovní Locomotive, stále populárnější Pilot Season či agro/rockové Harvester, kteří jsou zakladateli festivalu. Jednou z hlavních hvězd bude bývalý zpěvák legendárního Blue Effectu Honza Křížek, který zahraje akusticky.
Honza Křížek s Blue Effectem strávil mnoho let, avšak již dříve bodoval v hitparádách se svou kapelou Walk Choc Ice (autoři dodnes hrané skladby Rejdit). Po nedobrovolném konci Blue Effectu nastoupil na sólovou dráhu – vloni vydal svou první desku, kterou bude prezentovat i v Horní Plané.
Ačkoliv je HP Rock Fest primárně rockový, akustická kytara bude znít i při setu místního rodáka Rodriego Estavesze. Dále už to ale bude dunět, protože například Locomotive již od 90. let platí za velmi tvrdou a nekompromisní kapelu, jež si dokázala získat kultovní status po celé republice. Chybět nebude ani mladá krev, kdy se představí například místní Pilot Season, kteří předloni podnikli úspěšné turné po Kanadě. Velmi živelná a nadějná skupina!
Na soupisce jsou i zahraniční hosté – rakouští Sexleg´s Cadillac´s hrající rock´n´roll a platící za kapelu, která dokáže předvést skvělou show.
Kromě výše zmíněných v Horní Plané zahrají Nesser, Marked As An Enemy a Idiot Bastard Son. Vstupné na akci je 150 korun. Doprovodný program se uskuteční na blízkém bývalém hřišti, kde bude František Valeš představovat adrenalinové skoky na kole.
Václav Votruba