Mgr. Jiří Šíma skončil po dlouhých letech ve funkci ředitele školy

Dne 30. července skončil ve funkci ředitele ZŠ a MŠ Horní Planá pan Mgr. Jiří Šíma. V konkurzním řízení na post ředitele ZŠ a MŠ, vyhlášeném městem v letošním roce, se rozhodl již tuto pozici neobhajovat.

Měl jsem tu čest s ním jako starosta spolupracovat dlouhých 22 roků. Ekonomické a finanční řízení školy zvládal v nadprůměrné kvalitě a mohl jsem se na něj v tomto směru vždy plně spolehnout. Pro zlepšení podmínek výuky ve všech třech budovách školy udělal mnoho a zejména kvalitu vybavení pozvedl na vysokou úroveň. I když byla funkce ředitele časově velmi náročná, dokázal si najít prostor i na dobrovolnou činnost například v zastupitelstvu města Horní Planá.
Na červnovém zasedání zastupitelé Mgr. Jiřímu Šímovi veřejně poděkovali za jeho dlouholetou práci pro naši školu a mou milou povinností je tímto poděkovat také v našich Hornopláských listech. Děkuji Mgr. Jiřímu Šímovi za jeho dlouholetou službu pro nás všechny a přeji mnoho úspěchů v další činnosti.

Z konkurzního řízení na výběr ředitele školy vyšla vítězně Mgr. Eva Dlouhá z Českého Krumlova, jež se vedení školy ujímá od 1. srpna 2018

Jiří Hůlka, starosta