Třídenní Markétská pouť v Horní Plané opět nabízí bohatý program

Ve dnech 12. až 14. července se v Horní Plané uskuteční tradiční Markétská pouť. Jako každý rok nabídne bohatý kulturní program, řemeslný trh, lidový jarmark, světské atrakce, střelbu z luku, kuše a děla, projížďky na koních a ponících, tvořivé dílny a další zábavu.

„Moc mě těší, že má naše pouť renomé přesahující region. Věřím, že i letošní ročník všechny občany a návštěvníky potěší. Program slibuje tři dny plné zábavy a přátelské pohody. Všechny zveme,“ říká starosta Horní Plané Jiří Hůlka.

„Slavnosti začnou v pátek, kdy v pivním stanu zahrají kapely Rock Band a Chlapi v sobě. Druhý den zahájíme už dopoledne, přičemž doporučit musím například vystoupení folklórního souboru Javor, večerní zábavu se skupinou Flám nebo koncert smíšeného sboru Musica Viva v kostele sv. Markéty. U kašny na náměstí se také uskuteční šermířské vystoupení a dvě dětské pohádky. V neděli přijde na řadu dechovka – už v 10 hodin dopoledne budou lidi bavit Babouci, které odpoledne vystřídá Malá kapela Pavla Havlíka,“ líčí ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Planá Lucie Roubínová.

Součástí poutě bude poutní mše svatá k uctění sv. Markéty, která proběhne v neděli 14. července od 11.30 hodin.