Jste soutěživí a máte rádi zábavu? V tom případě si nenechte ujít první ročník Hornoplánských zimních her.

V sobotu 12. března bude na pláži v Horní Plané veselo. Od 13 do 16.30 hodin se zde uskuteční první ročník Hornoplánských zimních her! Těšit se můžete na vtipné retro klání v pětiboji pro děti, ženy, muže i rodiny.

„Rádi bychom zahájili novou tradici, která naváže na Hornoplánskou brusli. Ta měla velký úspěch, ale její konání bylo samozřejmě závislé na ledu. V tomto případě nebudeme ledem ani sněhem limitováni, pro jednotlivé disciplíny nejsou potřeba,“ uvádí ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Planá Lucie Roubínová.

Lidé budou soutěžit ve čtyřech kategoriích: děti, ženy, muži a rodiny. Každý musí zdolat pět stanovišť. Jaké konkrétní úkoly budou plnit, nechtějí pořadatelé dopředu prozradit, účastníky tak čeká překvapení. Je však třeba dodat, že se bude jednat o skutečně „vypečené“ disciplíny.

„Jde především o zábavu, nikoliv o mimořádné sportovní výkony. Všechny zveme, jak soutěžící, tak diváky, a těšíme se na fajn přátelskou atmosféru. Věříme, že Hornoplánské zimní hry vykouzlí úsměvy na tvářích a budou zážitkem,“ říká starosta Horní Plané Jiří Hůlka.

Na akci bude zajištěno občerstvení od KIC bar Horní Planá a reprodukovaná hudba. Registrace do soutěže začne ve 13 hodin a potrvá do 15.30 hodin. Znamená to, že účastníci mohou dorazit kdykoliv ve zmíněném časovém úseku. „Od nás dostanou startovací kartu, kam se jim budou zapisovat časy a body. Až splní všech pět disciplín, odevzdají nám kartu zpět k vyhodnocení. Žádné startovné se neplatí,“ dodává Lucie Roubínová.

Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na 16.30 hodin. Vítězové se mohou těšit na ceny, medaile a diplomy.

Zveme všechny a moc se těšíme!

Město Horní Planá.