Benefiční festival v centru Horní Plané podpoří Ukrajinu

Rockové kapely, písničkáři, pěvecký sbor, tanečnice… Sobota 9. dubna nabídne v Horní Plané pestrou přehlídku uměleckých výkonů. Od 14 hodin se u velké kašny na náměstí uskuteční benefiční akce s názvem Fest Ukrajina, na které budou účinkovat především místní šikovní umělci.

„Předem moc děkujeme všem, kteří se rozhodnou náš záměr podpořit a na festival dorazí. Na místě bude připravená kasička, do které návštěvníci budou moci přispět jakoukoliv finanční částkou. Celý výtěžek pak bude věnován na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině,“ uvádí Lucie Roubínová, ředitelka Kulturního a informačního centra v Horní Plané.

Jako první vystoupí pěvecký sbor Musica Viva, po kterém přijde čas dětí z místní mateřské školy. Na programu jsou dále Vojta Ščevík, duo Lucka a Hanka a od 17 hodin své umění předvedou tanečnice v půlhodinovém tanečním bloku. Večer pak bude scéna patřit kapelám. V 18 hodin publikum rozpumpují údernou kombinací rock´n´rollu, punku a metalu Nesser a o závěrečnou tečku se postarají Harvester se svým živelným agro rockem.

„Všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář. Musím jim také poděkovat za to, že se podařilo dát celý program dohromady v tak krátkém čase. Těšíme se na přátelskou atmosféru, věříme, že si všichni užijeme pěkné společné odpoledne a večer a zároveň podpoříme dobrou věc,“dodává Lucie Roubínová.

Na místě bude zajištěno občerstvení od KIC Bar Horní Planá. Součástí festivalu bude řemeslný jarmark s nabídkou výrobků místních obyvatel. Akce skončí ve 20.30 hodin.

Festival pořádá město Horní Planá ve spolupráci s Kulturním spolkem Zvonková a s muzeem Památník – Rodný dům Adalberta Stiftera.