Jeden den, dva kostely a v nich dva letité smíšené pěvecké sbory. Hornoplánská Musica Viva se setká s českokrumlovskou Perchtou. Bude z toho zážitek pro diváky i vystupující… a pravděpodobně také zárodek nové tradice.

 

„Musica Viva, náš úžasný sbor, letos slaví 20 let! Při té příležitosti jsme si říkali, že bychom mohli vymyslet něco speciálního. Současně něco, co by mohlo pokračovat i v dalších letech,“ uvádí Lucie Roubínová, ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Planá. „Moc se nám zalíbila myšlenka, že by se Musica Viva setkávala se spřátelenými sbory. Vznikla by tak atraktivní kombinace, což se potvrdilo nyní, kdy společně s naším sborem vystoupí Perchta. Bude to moc pěkné!“

Akce se uskuteční 8. června a koncerty budou rovnou dva. Nejdříve se sborový zpěv ponese kostelem sv. Jana Nepomuckého ve Zvonkové (od 16 hodin), následně kostelem sv. Markéty v Horní Plané (od 19 hodin). Vstupné bude v obou případech dobrovolné.

„Přijďte společně s námi oslavit jubileum sboru Musica Viva a užít si nádherná vystoupení, jež vás pohladí po duši,“ dodává Lucie Roubínová.

Na závěr dodejme, že sbormistrem sboru Musica Viva je Jiří Balek a sbormistryní Perchty je Eva Řehulková. Obě vystoupení zároveň přijede podpořit Krumlovský komorní orchestr pod vedením umělecké vedoucí Lucie Sirové.

Podrobné informace k akci naleznete na www.sumava-lipno.eu.

Autor textu: Václav Votruba