Jste vášniví cyklisté, co rádi tráví volné chvíle v nádherné přírodě? V tom případě byste se měli v sobotu 14. května vypravit do Horní Plané! Od 9 hodin se na parkovišti u pláže uskuteční pohodová cykloakce s názvem 7 DNÍ NA KOLE, aneb NA KOLE KOLEM HORNÍ PLANÉ, která symbolicky odstartuje letošní cyklistickou sezónu na Hornoplánsku.

„Cyklisté naše město a okolí zbožňují. Jedná se o skutečně atraktivní prostředí, které člověka okouzlí,“ uvádí starosta města Jiří Hůlka a dodává:„Cyklistickou sezónu zahajujeme pravidelně, je to milá tradice, jejíž posláním je především přátelské a pohodové setkání lidí. Zveme jak náročnější jedince, tak rodiny s dětmi. Všichni si přijdou na své.“

Pořadatelé, tedy město Horní Planá, pro účastníky připravili tři okruhy. První má název Olšinská trasa a zvládnout by ho měly i děti. Dlouhý je 32 kilometrů. Druhý okruh nazvaný Na Vítkův kámen je už o něco náročnější. Má 46 kilometrů a organizátoři upozorňují, že je určen zdatnějším cyklistům. Ti nejnáročnější se pak mohou pustit do okruhu Knížecí stolec, který má 50 kilometrů. Všechny tři trasy nabídnou moc pěkné pohledy do přírody a zážitek z fajn jízdy. Název akce 7 dní na kole odkazuje na stejnojmenný projekt, který město Horní Planá spustilo vloni. Navázalo tak na úspěšné turistické projekty Šumavský Everest a 7 divů světla. Celkem bylo vyznačeno 21 poutavých cyklotras, z nichž některé cyklisty zavedou i daleko za hornoplánský region. „Součástí projektu je rozsáhlá doprovodná brožura, kterou si zájemci mohou pořídit u nás v infocentru. Jsou v ní všechny důležité informace. V mapách jsou pak vyznačena místa, kde se lidé mohou vyfotit, přičemž pokud tak učiní na všech trasách, dostanou od nás účastnický certifikát TOUR DE HORNÍ PLANÁ. Je to symbolická památka a pro řadu lidí jistě správná výzva,“ říká ředitelka Kulturního a informačního centra v Horní Plané Lucie Roubínová. Na závěr ještě připomeňme, že od minulého roku mohou cyklisté v Horní Plané využívat samoobslužnou servisní cyklostanici. CykloHub je umístěn na náměstí před vchodem na radnici.

Prezence: 9,00 hodin / start: 9,15 hodin

Autor: Václav Votruba